Blog

Odpowiednie odżywianie- sposób na zdrowie!

Temat zdrowego trybu życia przewija się codziennie. Ciągle słyszymy nowe teorie dotyczące tego, jak powinniśmy dbać o swój organizm. Podstawą jest odpowiednie odżywianie. Dobrze zbilansowana dieta, może być gwarantem zdrowia, natomiast jej brak często powoduje wiele przewlekłych chorób.

Dobrze zbilansowana dieta, to podstawa. Często nie zdajemy sobie sprawy, że większość chorób bierze się z nieprawidłowego odżywiania. Cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, spadek odporności, alergie, nawracające infekcje, nerwica, a nawet depresja mogą być wywołane przez niedostarczenie organizmowi właściwych składników odżywczych. Pojawianie się choroby mylnie tłumaczymy sobie upływem czasu oraz procesem starzenia, nie zastanawiając się nad tym w jakim stopniu jest to reakcja naszego organizmu, za zły tryb życia który prowadzimy.

Jednym z głównych powodów takiej sytuacji jest brak czasu. Średnio, przygotowanie posiłków na cały dzień zajmuje nam ponad godzinę. To pierwsza duża przeszkoda, po której często rezygnujemy z tego pomysłu. Nie pomaga nam również fakt, że nie posiadamy wystarczającej wiedzy na temat zbilansowanego żywienia. Aby dieta była w pełni wartościowa musi zostać zachowana równowaga pomiędzy makroskładnikami, których dostarczmy swojemu organizmowi w pożywieniu.

Zmiana nawyków jak widać jest procesem bardzo trudnym. Przyzwyczajeni do własnego modelu odżywiania, niechętnie podchodzimy do zmian. Dlatego też wprowadzenie jakichkolwiek innowacji wymaga od nas dużego zaangażowania oraz dyscypliny, co nie jest łatwe.

Kategorie